Sign In
I.F.A Logo
ליגת החלומות פורטל השופטים  |   פורטל ההתאחדות החדש   |  צור קשר  |  English  |  חיפוש: חיפוש
Skip Navigation Links
דף הבית
ההתאחדות
נבחרות
מועדונים
ליגות
גביע המדינה
גביע הטוטו
ארכיון
טפסים
שאלות ותשובות
מכירת כרטיסים
סר אלכס פרגוסון נגד נבחרת ישראל
08/05/2013 15:00 
הקודםשמו של פרגוסון בהרכב נבחרת סקוטלנדהבא

היום (רביעי) הודיע המנג'ר הסקוטי של מנצ'סטר יונייטד על פרישה, לאחר 26 בהן היה אחראי על המועדון. אנחנו נזכרים במפגש של האיש והאגדה מול נבחרת ישראל

מאת: אשר גולדברג


רוחות מלחמה נשבו במאי 1967, ישראל עמדה בפתחה של מלחמת ששת הימים הבלתי נמנעת. תושבי מדינת ישראל מיגנו בתים ומוסדות חינוך תרגלו התנהגות עורף בעת מלחמה. הכול היה שאלה של זמן לנוכח הכרזות המלחמה של נשיא מצרים ג'אמל עבדול נאצר. באותה עת הגיעה נבחרת הכדורגל של סקוטלנד בטיסה מלונדון .


נבחרת סקוטלנד ניהל המנג'ר המפורסם בובי בראון. מאמנה של נבחרת ישראל היה היוגוסלבי מילובאן צ'יריץ'. הכותרות שהתפרסמו לאחר נחיתת הנבחרת הסקוטית עסקו בעיקר בפרנק מקלינטוק הפצוע שנשאר בלונדון ובמקומו מונה בלם ארסנל איין יור. בין שחקני הסגל הסקוטי במערך ההתקפי הופיע שמו של שחקן קבוצת דאנפרמלין הסקוטית, אחד אלכס פרגוסון בן ה-25 . בובי בראון שיבח את השחקן ועמד בעיקר על יכולתו האישית בתוך רחבת ה–16. איש לא ניבא אז, בחודש מאי לפני 46 שנים כי חלוץ הנבחרת הסקוטית, אלכס פרגוסון, יהפוך ברבות הימים למנג'ר הגדול ביותר באנגליה בכלל ובמנצ'סטר יונייטד בפרט. ככל משלחת המגיעה לארץ הקודש, ביקרה גם המשלחת הסקוטית במקומות הקדושים. אנשי הקבוצה טיילו בנצרת וסיירו בירושלים בה ניתן היה רק להשקיף אל עבר חומות העיר העתיקה ולהביט בחיילי הלגיון הירדני.


מאמנה של נבחרת ישראל, מילובאן צ'יריץ', כהרגלו נתן את חולצת המגן הימני לשייע פיגנבויים ששיחק בזמנו בהפועל תל אביב. 25 אלף צופים הגיעו לאצטדיון רמת גן ביום המשחק. רבים מן הצופים לבשו מדי חאקי של צה"ל. את המשחק ניהל השופט הישראלי משה מזרחי. הרכב נבחרת ישראל למשחק כלל את יצחק ויסוקר, שייע פיגנבויים, מנחם בלו, משה ליצ'נסקי, יצחק דרוקר, מרדכי פיקר, רחמים טלבי, גיורא שפיגל, יחזקאל חזום, משה עסיס, רובי יאנג (הקפטן). בנוסף שותף גם ג'ורג' בורבה. בהרכבה של נבחרת סקוטלנד למפגש היו תומסון, קאלאהן, קולהון, אנדרסון, יור (הקפטן), פריזר, פנמאן, הופ, מקאליוג, אלכס פרגוסון ומורגן. 


על כר הדשא התנהל משחק שקול בו הגיעו שחקני כל אחת משתי הקבוצות למצבי הבקעה מול שער היריב. בדקה ה–22 כבש מורגן שער ראשון כאשר בעט כדור לרשתו של איציק ויסוקר. על  בעיטה זאת נכתב בעיתונים "בעיטת פצצה" והיא קבעה 0:1 לסקוטלנד בשלב זה של המשחק. בדקה ה–40 חטף גיורא שפיגל כדור מהבלם יור, כדרר לתוך הרחבה וכבש את שערו של תומפסון תוך שהוא משווה את התוצאה ל- 1:1, תוצאת המחצית. השחקן שבלט בנבחרת ישראל היה מרדכי פיקר מהפועל חיפה. בסקוטלנד בלט אלכס פרגוסון אשר בעיטותיו נהדפו או נקלטו על ידי השוער ויסוקר, עד שבדקה ה–83  נגד פרגוסון את שער הניצחון. 1:2 לסקוטלנד.

כתבות נוספות
שאול מתניה הלך לעולמו
מאיר נמני הלך לעולמו
שחקן העבר יצחק נחמיאס, הלך לעולמו
לכתבה זאת התפרסמו 5 תגובות
 
 
5.
 
כשאלכס שיחק
 
אוהד נבחרת
 
,
 
09/05/2013
 
 
4.
 
היה גדול גם כשחקן
 
אוהד מנצ'סטר
 
,
 
09/05/2013
 
 
3.
 
ויסוקר
 
צביקה בן יעקב
 
,
 
08/05/2013
 
 
2.
 
סר אלכס
 
יוסי
 
,
 
08/05/2013
 
 
1.
 
כתבה נהדרת
 
אוהד
 
,
 
08/05/2013
שותפים:
 
אלטשולר שחם
 
 
 
ההתאחדות לכדורגל בישראל ע"ר 580001717 - אצטדיון רמת גן. ת.ד. 3591, רמת גן 52134. טל': 03-617-1500, פקס: 03-570-2044.
 
תנאי שימוש | מדיניות אבטחה | זכויות יוצרים |
Set as home page logo הפוך לדף הבית
|
RSS חדשות RSS
כל הזכויות שמורות להתאחדות הכדורגל בישראל
 
המידע באתר מוצג עפ"י הזנת נתונים ודוחות שיפוט במערכות המחשוב בהתאחדות. מעת לעת, ייתכנו עיכובים או תקלות בהצגת טבלאות ונתונים.
אתר טלדור Developed by | Designed by Stratigo סטרטיגו חפשו אותנו: App Store twitter facebook Instegram youtube +Google