Sign In
I.F.A Logo
ליגת החלומות פורטל השופטים  |   פורטל ההתאחדות החדש   |  צור קשר  |  English  |  חיפוש: חיפוש
Skip Navigation Links
דף הבית
ההתאחדות
נבחרות
מועדונים
ליגות
גביע המדינה
גביע הטוטו
ארכיון
טפסים
שאלות ותשובות
מכירת כרטיסים
ישראל 1:5 תורכיה
02/04/2013 12:00 
הקודםגלזר פורץ בדרך לשער התורכיהבא

מאת: אשר גולדברג

למרות אווירה של פיוס בין ישראל לתורכיה בימים האחרונים, נדמה כי משחק ידידות בין שתי הנבחרות של המדינות הוא משהו שלא יהיה קל לארגן. לפחות יש לנו את ההיסטוריה


מיד לאחר קום המדינה נרקמו יחסי ידידות חמים בין ישראל לתורכיה וכבר ב– 1950 נוצרו קשרים בין ההתאחדות לכדורגל בתל-אביב לזו שבאיסטנבול והתורכים שלחו לתל-אביב את הנבחרת הלאומית שלהם למפגש ידידות נגד ישראל, בחודש אוקטובר של אותה השנה.


הנבחרת האורחת התאכסנה במלון "הירדן" בתל-אביב לשם הגיעו מאות יוצאי תורכיה לפגוש את השחקנים הנערצים והמוכרים להם מארץ מוצאם. את תפקיד מאמן נבחרת ישראל קיבל לידיו המאמן ההונגרי המפורסם לאסלו סקלי שהגיע במקומו של לאיוש הס. סקלי אימן במקביל לנבחרת ישראל גם את הפועל תל-אביב. לקראת המשחק, שחקני נבחרת ישראל התכנסו למחנה אימונים סגור בן שבוע בהרצליה.

סקלי פיתח שיטת משחק התקפית במיוחד שבמרכזה עמד החלוץ המרכזי של מכבי תל-אביב דאז שייע גלזר. שיטת משחק זו התבססה על ניצול כוח הפריצה של גלזר. בתרגולים נצטוו כל שחקני הקבוצה לרבות הרצים, המקשרים ושחקני האגף להעביר כדורים ארוכים ומהירים לשטח חופשי לעבר גלזר. המאמן שהעריץ את שייע גלזר השווה אותו לשחקן נבחרת הונגריה בשנות השלושים, שאנגלאר. לפני המשחק העניק סקלי לגלזר נעלי כדורגל חדשות שהביא מאיטליה.
כ–20 אלף צופים מילאו את אצטדיון המכבייה סמוך לשפך הירקון לים ב– 28 באוקטובר. שופט המשחק היה האיטלקי ג'וספה קארפאני. לאחר נגינת שני ההמנונים והחלפת הדגלים בעט הציר התורכי סייפולה אסין את בעיטת הפתיחה.


הרכב נבחרת ישראל במשחק כלל את יעקב חודורוב, יצחק שניאור, אדמונד שמילוביץ', אלי פוקס, ישראל וייס, איזיק צ'צ'יק, משה מלמד (קפטן), צבי סטודינסקי (ניסים אלמליח 66) , יצחק גמבש, שייע גלזר ויוסף מירמוביץ'. בהרכב נבחרת תורכיה שיחקו שוקרו, בולנט, סלח א–דין (מוז'רט), מהמט, נג'מי, גונדוז (קפטן), קאמיל, חוסין, רהה אקן, יורלמוז (גאליפ) וחאליד. את הנבחרת התורכית אימן פיטר מולי מסקוטלנד.


עד לדקה ה– 27 התנהל משחק שקול בו בלטו השוערים שוקרו וחודורוב. באותה דקה נכבש השער הראשון לישראל לאחר מסירה של מירמוביץ' ליעקב גמבש אשר כבש שער ממרחק קצר וקבע 0:1 לישראל. בדקה ה–41 מצא מירמוביץ' את גלזר ברחבת העונשין, מסר לו כדור בין המגנים ושער שני הובקע לטובת ישראל. תוצאת המחצית: 0-2 למארחים. בדקה ה– 59 בישול נוסף, שלישי, של מירמוביץ' שמסר לגלזר והאחרון בעט מקו ה–16 כדור חזק אשר חלף בין ידי השוער ונכנס לתוך הרשת וקבע 0:3. התורכים הגיבו בהתקפה מאורגנת וכבשו שער נאה בדקה ה–68 מרגלי רהה אקן. בדקה ה–71 השלים שייע גלזר שלושער פרטי כשכבש שער ממסירה של המחליף ניסים אלמליח וקבע 1:4. הסיום היה שוב כחול לבן כאשר יעקב גמבש כדרר לאורך שלושים מטרים, נכנס לרחבה וקבע את תוצאת הסיום המרשימה 1:5 לנבחרת ישראל.

שריקת הסיום גרמה לפריצת קהל האלפים למגרש. ההמונים נשאו את השחקנים על כתפיהם במשך שעה ארוכה. לחדר ההלבשה הישראלי נכנס מאמנה של תורכיה, פיטר מולי, שהחמיא לשייע גלזר וביקש את רשותו לחפש לו מועדון באירופה. בעיתון התורכי, 'יאני סאבאח', פורסמה למחרת המשחק הכותרת "המגן דוד ניצח".

כתבות נוספות
שאול מתניה הלך לעולמו
מאיר נמני הלך לעולמו
שחקן העבר יצחק נחמיאס, הלך לעולמו
לכתבה זאת התפרסמו 1 תגובות
 
 
1.
 
ישראל תורכיה
 
אריה רפפורט
 
,
 
03/07/2013
שותפים:
 
אלטשולר שחם
 
 
 
ההתאחדות לכדורגל בישראל ע"ר 580001717 - אצטדיון רמת גן. ת.ד. 3591, רמת גן 52134. טל': 03-617-1500, פקס: 03-570-2044.
 
תנאי שימוש | מדיניות אבטחה | זכויות יוצרים |
Set as home page logo הפוך לדף הבית
|
RSS חדשות RSS
כל הזכויות שמורות להתאחדות הכדורגל בישראל
 
המידע באתר מוצג עפ"י הזנת נתונים ודוחות שיפוט במערכות המחשוב בהתאחדות. מעת לעת, ייתכנו עיכובים או תקלות בהצגת טבלאות ונתונים.
אתר טלדור Developed by | Designed by Stratigo סטרטיגו חפשו אותנו: App Store twitter facebook Instegram youtube +Google