Sign In
I.F.A Logo
ליגת החלומות פורטל השופטים  |   פורטל ההתאחדות החדש   |  צור קשר  |  English  |  חיפוש: חיפוש
Skip Navigation Links
דף הבית
ההתאחדות
נבחרות
מועדונים
ליגות
גביע המדינה
גביע הטוטו
ארכיון
טפסים
שאלות ותשובות
מכירת כרטיסים
מכבי חיפה זכתה במגן הכבוד
07/08/2017 14:00 
לאירוע הגיע במיוחד נציג אופ"א (UEFA) כדורגלן העבר האנגלי פול אליוט (צילום: עודד קרני)

המועדון מהכרמל הצטיין בעשייה ערכית וחינוכית ובמאבקו באלימות ובגזענות, "אות פורץ הדרך" הוענק לבית"ר ירושלים, "מגן הכבוד: הדור הבא" הוענק למחלקת הנוער והילדים של מכבי באר שבע

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, העניק היום, יום שני, ט"ו באב, 7 באוגוסט, את "מגן הכבוד" לעונת 2016/17 למועדון הכדורגל מכבי חיפה שהצטיין בעשייה ערכית וחינוכית ובמאבקו באלימות ובגזענות, "אות פורץ הדרך" הוענק לבית"ר ירושלים על פריצת דרך משמעותית ביחס לעשייתה בשנים הקודמות.

זו השנה השלישית בה מעניק נשיא המדינה את "מגן הכבוד", מפעל המשותף לבית הנשיא, משרד התרבות והספורט, מנהלת הליגות לכדורגל, ההתאחדות לכדורגל והטוטו. "מגן הכבוד" שם לו למטרה לבסס עשייה חינוכית וערכית ומאבק באלימות ובגזענות, כסטנדרט מערכתי ומוסדי בכדורגל הישראלי.

בנאומו באירוע אמר הנשיא: "ההתמודדות של בית"ר היא משל לצורך של כולנו להבין שהמדינה היהודית יכולה להיות דמוקרטית, רק כאשר אנחנו מכירים בכך שכולנו שווים, שלכל אחד הזכות לחיות על פי אמונתו וזהותו. אני שמח שהוועדה ששקלה את כל הפרטים מצאה לנכון להעלות את בית"ר היום לכותרות מהסיבות להן ייחלנו. אני יכול לומר לכם שאלי אוחנה ואיציק קורנפיין הם מנהיגים, ואני מקווה שבית"ר תמשיך לצעוד בדרך הטובה והראויה. להצלחה שלכם תהיה השפעה חיובית על אווירה ציבורית רחבה. לכולנו אני מזכיר היום - שהמאמץ הוא חלק משמעותי מהמבחן, אבל בכדורגל כמו בחיים, ההצלחה היחידה היא ההצלחה.״

בנימוקי ועדת הפרס נכתב כי מכבי חיפה הינה דוגמה למועדון שפועל הלכה למעשה לחינוך ועיצוב דור העתיד במגרש ומחוצה לו, שהציגה עשייה רחבה ומעמיקה והשקעה רבה בפעולות ערכיות וחינוכיות, פעילות קהילתית רחבה ולחימה עיקשת באלימות ובגזענות.

בנימוקיה לגבי בית"ר ירושלים כתבה הוועדה כי המועדון מתמודד עם אתגרים שאין להם אח ורע בעולם הספורט בישראל, כשהשנה התבצעה פריצת דרך משמעותית בהשקעת מאמצים ומשאבים רבים בעשייה קהילתית וחינוכית משמעותית, לצד מאבק חסר פשרות בהסתה ובגזענות. המועדון, בשיתוף עם עיריית ירושלים, הוביל מהלך עומק לשינוי דפוסי הפעולה והתדמית של המועדון, רתם שחקנים, מאמנים ואוהבי הקבוצה לאורך השנים; הוביל שינוי בתקנון ההתאחדות להחמרת ענישה מול שירה גזענית ביציעים; קיים מפגשי גישור עם נציגות האוהדים ומערך הרצאות שנתי של השחקנים בבתי הספר.

השנה לראשונה העניק הנשיא גם את "מגן הכבוד: הדור הבא" למחלקת נוער וילדים מכלל הליגות, בו זכתה מחלקת הנוער והילדים של מכבי באר שבע, אשר הציגה עשייה חינוכית וספורטיבית מרשימה ומשמעותית עבור חניכיה. באות פורץ הדרךזכתה מחלקת הנוער והילדים של הפועל עמק המעיינות על שם ארז אשכנזי ז"ל. אשכנזי היה אוהד מושבע של הפועל תל אביב, שנפל במהלך פעולה מבצעית בעזה בגיל 21, ולזכרו הוקם בית ספר לכדורגל, בשיתוף של הפועל ת"א ואביו של ארז, בו משחקים ילדים מכל האיזור – בית שאן, קיבוצים, מושבים ועוד.

מוקדם יותר נפגש נשיא המדינה עם בעלי ונציגי 14 הקבוצות בליגת העל, אליהם הצטרפו בעלי שתי הקבוצות העולות הטריות לליגת העל, מנכ"ל משרד הספורט והתרבות יוסי שרעבי ויו"ר הטוטו יוסי פילוס. המשנה למנכ"ל מנהלת הליגות לכדורגל ניר יענקלביץ' הכריז במפגש על אימוץ מדדי מגן הכבוד במסגרת תמריצי הקהילה והנוער. תמריצים אלו, בשווי שני מיליון ש"ח, יוענקו למועדונים כתנאי לעשייה קהילתית וחינוכית משמעותית.

במפגש זה הדגיש הנשיא:

״הניצחון זו המטרה העיקרית. יחד עם זאת הניצחון לא יכול לבוא אלא מתוך הוגנות, מתוך התחשבות, מתוך כיבוד הזולת. אם אנחנו נדע לעשות שימוש ברצונות והמאוויים המשותפים של כל אחד, בספורט בכלל ובכדורגל בישראל בפרט, נועיל מאוד לחברה. הגיע הזמן שאנחנו גם נהיה יותר טובים ואני שמח מאוד שיש לנו קבוצות שהם בהחלט יכולות להתמודד באירופה. עלינו לוודא שיותר ויותר נוער בישראל יבין את האיכות ואת התרומה הגדולה של היכולת הספורטיבית ליכולות הקהילתיות. צריך להמשיך לשאוף לנצח בכל מקום, ויחד עם זאת לדעת שבלי הוגנות, אנחנו לא נוכל להגיע לשום מקום. חברה שנגועה בגזענות, חברה שנגועה בלאומנות, חברה שנגועה בשנאת האחר היא חברה שבסופו של דבר לא תוכל לחיות עם עצמה ואני שמח על התקדמות הכדורגל בישראל במאבק בתופעות אלה.״

במהלך האירוע העניקה מנהלת הליגות בכדורגל תעודת "מגן הכבוד לאוהדים" לקהל האוהדים של הפועל באר שבע, על הצטיינותו ביצירת חווית משחק חיובית, קידום עשייה לעידוד הסובלנות, מניעת אלימות וגזענות ועשייה חברתית וקהילתית.

לאירוע הגיע במיוחד נציג אופ"א (UEFA) כדורגלן העבר האנגלי פול אליוט, שגם נשא דברים. אליוט, ששיחק בעבר בקבוצות צ׳לסי, אסטון וילה, סלטיק ועוד, הינו חבר ומפקד במסדר האימפריה הבריטית הודות לפעילותו לטובת שוויון, גיוון ומאבק בגזענות בכדורגל, וחבר בוועדת ה-Fair Play and Social Responsibility של הארגון. עוד השתתפו באירוע: הקבוצות המשחקות ב"אלוף האלופים" (הסופרקאפ): אלופת המדינה בכדורגל הפועל באר שבע ומחזיקת גביע המדינה בני יהודה; נציגי כל מועדוני ליגת העל ו"הדור הבא"; חברי ועדת הפרס של "מגן הכבוד" ליגת העל בראשות השופטת בדימוס עדנה בקנשטיין - השחקן לשעבר והמאמן הערבי הראשון בליגת העל סלאח חסארמה, השחקן לשעבר עומרי אפק, קפטן נבחרת הנשים לשעבר אשרת עיני, חוקרת הספורט ד״ר שלומית גיא, חבר הועד האולימפי איתן ברק, ונציג הטוטו עומרי קולין; וחברי ועדת "מגן הכבוד: הדור הבא" בראשות מאמן נבחרת הנוער לשעבר זאב זלצר - המנהל הטכני של נבחרות ישראל ניר לוין, חוקר הספורט ד״ר עדו נבו, שחקנית נבחרת ישראל בכדורגל לשעבר סילבי ג׳אן, מנהל ביה"ס נווה מדבר ראג׳י אלכרם, וחברת המועצה הלאומית בספורט דורית נבון.

"מגן הכבוד" פועל במסגרת "תקווה ישראלית", מטריית פעילות רחבה המאגדת תחתיה את מכלול פעילות בית הנשיא  בנושא "הסדר הישראלי החדש" בתחומי מפתח לקיומם של חברה ומשק וזאת לאור חזונו של הנשיא. תקווה ישראלית בספורט מכוונת לעודד סובלנות ופועלת לטובת מיגור אלימות וגזענות; תקווה ישראלית באקדמיה מכוונת לעודד אקדמיה מגוונת וכשירה תרבותית; תקווה ישראלית בתעסוקה מתמקדת בקידום גיוון תעסוקתי, בדגש על שילוב חרדים וערבים במשק; תקווה ישראלית בחינוך עוסקת בקידום חינוך לשותפות, בהינתן ארבעת זרמי החינוך הנפרדים ועוד. הפעילות בזירות השונות מאופיינת ביצירת שיתופי פעולה משמעותיים ורחבים עם גורמים שונים הרלוונטיים לקידום היעד מהמגזר הציבורי, הפרטי והשלישי. במסגרת שותפויות אלה משמש בית הנשיא כגורם מארגן ומניע שבכוחו להביא יחד לשולחן את כלל השותפים הנדרשים להובלת השינוי המבוקש תוך ניסיון לחתור לעיצובו של סטנדרט מוסדי חדש ונדרש בזירה לאור השינויים והתמורות שעוברת החברה הישראלית.    

רתם קמר, מנכ״ל ההתאחדות: ״מגן הכבוד הוא דוגמה נפלאה לאופן בו שילוב כוחות יכול להוליד מיזם כה משמעותי ואפקטיבי. המועדונים, הרשויות, כל הגורמים, חוברים יחד לטובת אחריות חברתית עבור הכדורגל והחברה כולה. ההתאחדות לכדורגל תמשיך לפעול ככל יכולתה ובכל דרך להבטיח שהמשחק שכולנו אוהבים יהיה מקום שמכיל צבעים שונים, פסיפס שיוצר תמונה שלמה״

 

כתבות נוספות
קורס שופטים
קורס שופטים באיזור השרון
קורס שופטים בחופשת חנוכה
שותפים:
 
אלטשולר שחם
 
 
 
ההתאחדות לכדורגל בישראל ע"ר 580001717 - אצטדיון רמת גן. ת.ד. 3591, רמת גן 52134. טל': 03-617-1500, פקס: 03-570-2044.
 
תנאי שימוש | מדיניות אבטחה | זכויות יוצרים |
Set as home page logo הפוך לדף הבית
|
RSS חדשות RSS
כל הזכויות שמורות להתאחדות הכדורגל בישראל
 
המידע באתר מוצג עפ"י הזנת נתונים ודוחות שיפוט במערכות המחשוב בהתאחדות. מעת לעת, ייתכנו עיכובים או תקלות בהצגת טבלאות ונתונים.
אתר טלדור Developed by | Designed by Stratigo סטרטיגו חפשו אותנו: App Store twitter facebook Instegram youtube +Google