Sign In
I.F.A Logo
ליגת החלומות פורטל השופטים  |   פורטל ההתאחדות החדש   |  צור קשר  |  English  |  חיפוש: חיפוש
Skip Navigation Links
דף הבית
ההתאחדות
נבחרות
מועדונים
ליגות
גביע המדינה
גביע הטוטו
ארכיון
טפסים
שאלות ותשובות
מכירת כרטיסים
קפטן נבחרת הנוער אור לגריסי מדבר
27/09/2010 11:45 
הקודםאור לגריסי עם יו"ר ההתאחדות אבי לוזוןהבא

נבחרת הנוער של ישראל בדרכה לטורניר מוקדמות אליפות אירופה, הקפטן מבטיח: "יש לישראל נבחרת טובה ואת התוצאות תראו בטורניר בליטא. מאמין שנצליח להעפיל לגמר"

 

אשר גולדברג

 

נבחרת הנוער של ישראל, אותה מאמן אלי אוחנה, תשתתף בסוף חודש אוקטובר בטורניר מוקדמות אליפות אירופה 2012 שיערך בליטא. ארבע הנבחרות המשתתפות בטורניר הן:  ליטא, ארמניה, ספרד וישראל, כאשר שתי הנבחרות שיסיימו ראשונות בבית יעפילו לשלב השני של המשחקים.

קפטן נבחרת הנוער הוא בלמה בן ה-18 של הפועל חיפה - אור לגריסי. לגריסי, המתגורר במושב גורן בצפון, מאמין בנבחרת, שרק לאחרונה סיימה בהצלחה את טורניר צ'לה. "לאורך השנה האחרונה התגבשנו לקראת היציאה למוקדמות אליפות אירופה", אמר לגריסי בראיון מיוחד לאתר ההתאחדות לכדורגל. "הצבנו לעצמנו יעד – גיבוש הנבחרת מכל הבחינות לקראת המשימה, שהיא לייצג את ישראל בכבוד במשחקים".

"כולנו מודעים לחשיבות הטורניר בליטא ולעובדה שמדובר רק בשלב הראשון", המשיך לגריסי. "בשנים האחרונות לא העפלנו לגמר אליפות אירופה, אבל הפעם כולנו מאמינים שיש לישראל קבוצה שתציב אותנו לאחר המוקדמות בשלב העילית ובהמשך בגמר אליפות אירופה".

תפקיד הקפטן בנבחרות הצעירות של ישראל אינו זר לאור לגריסי. הבלם הצעיר נבחר לקפטן על ידי חנן אזולאי, מוטי איווניר וטל בנין, שאימנו את נבחרות הנערים השונות. גם אלי אוחנה המשיך באותו קו והפקיד בידי לגריסי את סרט  הקפטן.  "אני מודה לאלי אוחנה שנתן בי אמון", אמר השחקן. "במציאות, שחקן בעל כושר מנהיגות אינו זקוק לסרט הקפטן, הסרט הוא מעין תפאורה. התפקיד מחוץ לכר הדשא הוא לחבר בין השחקנים וליצור אווירה טובה. על כר הדשא אני העוזר והמכוון של אלי אוחנה".

איזו נבחרת תמריא לליטא?

"הנבחרת הזו היא קבוצה מחוברת, שחבריה נמצאים יחדיו זמן רב. אף שחקן לא מרגיש שהוא כוכב הנמצא מעל חבריו. אנחנו מתעסקים בעיקר, כי הטפל לא מעניין שום שחקן. אני יכול להגיד בוודאות שכל שחקן הנמצא בסגל הרחב של הנבחרת הזאת יכול להתפתח ולהפוך עם הזמן לכדורגלן בליגת העל ובנבחרת הבוגרת של ישראל. יש לנו בנוער נבחרת שיכולה להגיע לגבהים מבחינת הישגים באירופה".

מדובר בנבחרת התקפית?

"היום הכדורגל לא מחולק להגנה או התקפה. שיטת המשחק של אלי אוחנה היא 4- 3 -3. זו שיטת משחק שאנו מתרגלים ומטבע הדברים, כאשר מדובר בנושא המקצועי, ניתן לשנות עמדות על המגרש בהתאם להוראות המקצועיות של המאמן".

המאמנים אוחנה ואיציק ויסוקר הם אגדות עבר. כיצד משפיעה עובדה זו על הקבוצה?

"אלי אוחנה עדיין מככב בפוסטרים של מספר שחקנים, הוא היה חלוץ עם רקורד מדהים. איציק ויסוקר, מאמן השוערים שלנו, הוא אגדת עבר. הוא היה שחקן שההורים והמקורבים מרבים לספר עליו ולדבר בשבחו, בעיקר על משחקי מונדיאל מכסיקו 1970. כל מילה וכל דרך שהשניים דורשים מאיתנו הן ברמה מקצועית גבוהה".

היריבות בטורניר מוכרות לכם?

"סדר המשחקים מפגיש אותנו תחילה עם ארמניה, שזו נבחרת שנלמד אותה בקרוב. אנחנו חייבים לנצח את ארמניה, כי המשחק השני הוא נגד נבחרת ליטא הביתית, אשר תשחק מול הקהל המקומי החם והמעודד שלה. זה יהיה חובה מבחינתנו לנצח בשני המשחקים הראשונים, מפני שהמשחק הנועל נגד נבחרת ספרד החזקה הוא שיקבע את זהות שתי העולות. אנו מאמינים, כפי שכבר ציינתי, שהמשימה בליטא תסתיים בכרטיס לשלב השני".

באופן אישי, מי נותן לך השראה בכדורגל עולמי?

"השחקן שאני עוקב אחר הביצועים שלו והתנועות שלו במגרש הוא בלם נבחרת אנגליה וצ'לסי - ג'ון טרי. באימונים ובמשחקים אני משתדל לבצע דברים בסגנון שלו. גם האיטלקי, פאביו קנאברו, היה עד לפני שנתיים בלם ששאבתי ממנו רבות בתחום המקצועי".

מי הישראלי שמהווה עבורך מודל לחיקוי?

"טל בן חיים, שהוא שחקן מדהים בזכות העבודה וההשקעה שלו. זה לא פשוט להגיע לליגה האנגלית העליונה ולשחק שם במשך שנים. כשאני קם בחושך במושב גורן ונוסע שעה וחצי לאימוני הבוקר, אני חושב על בן חיים. גם דקל קינן הוא מודל לחיקוי עבורי, מדובר בשחקן הגנה שיש רבות מה ללמוד ממנו".

מה החלומות שלך לעתיד?

"ברור שבחלומות שלי אני עם החברים בנבחרת הנוער בגמר אליפות אירופה. אני אוהד נלהב של הנבחרת הלאומית, ומאמין שיש עין בוחנת בשליחות לואיס פרננדס שרואה דברים בנבחרת הנוער. יש לי אמונה גדולה ואין לי ספק שיום אחד גם אני אהפוך לשחקן הנבחרת הלאומית. החלום לטווח הקרוב הוא לסיים במקום הראשון בטורניר בליטא".

וישנה גם הפועל חיפה...

"הפועל חיפה זו הקבוצה ממנה נשלחתי לנבחרת הנוער. אני מתאמן גם עם הקבוצה הבוגרת אצל ניצן שירזי ומאמין שבקרוב אוכל לעשות קפיצת מדרגה לליגת העל".

שותפים:
 
אלטשולר שחם
 
 
 
ההתאחדות לכדורגל בישראל ע"ר 580001717 - אצטדיון רמת גן. ת.ד. 3591, רמת גן 52134. טל': 03-617-1500, פקס: 03-570-2044.
 
תנאי שימוש | מדיניות אבטחה | זכויות יוצרים |
Set as home page logo הפוך לדף הבית
|
RSS חדשות RSS
כל הזכויות שמורות להתאחדות הכדורגל בישראל
 
המידע באתר מוצג עפ"י הזנת נתונים ודוחות שיפוט במערכות המחשוב בהתאחדות. מעת לעת, ייתכנו עיכובים או תקלות בהצגת טבלאות ונתונים.
אתר טלדור Developed by | Designed by Stratigo סטרטיגו חפשו אותנו: App Store twitter facebook Instegram youtube +Google