Sign In
I.F.A Logo
ליגת החלומות פורטל השופטים  |   פורטל ההתאחדות החדש   |  צור קשר  |  English  |  חיפוש: חיפוש
Skip Navigation Links
דף הבית
ההתאחדות
נבחרות
מועדונים
ליגות
גביע המדינה
גביע הטוטו
ארכיון
טפסים
שאלות ותשובות
מכירת כרטיסים
כנס מדיה ושיפוט של ההתאחדות לכדורגל
28/03/2012 16:00 
הקודםמנכ"ל איגוד השופטים יריב טפר בכנס היוםהבא

כ-30 אנשי תקשורת הגיעו ללמוד על עדכוני החוקה וקיימו דיון פורה עם איתן שמואלביץ', אלון יפת ודני קרסיקוב

ההתאחדות לכדורגל קיימה הבוקר (ג') את כנס המדיה והשיפוט המסורתי שמתקיים מדי שנה, זו השנה השלישית במספר. בכנס נטלו חלק כ-30 אנשי תקשורת, שהגיעו על מנת ללמוד על עדכוני החוקה החדשים.

הכנס התקיים באווירה חיובית ופתוחה, ובהשתתפותם של בכירי השדרים, הכתבים והעורכים של תקשורת הספורט בישראל. את הכנס פתח מנכ"ל איגוד השופטים, עו"ד יריב טפר, עם מצגת והסבר קצר על האיגוד ופועלו בשלוש השנים האחרונות, ועל תכנית העבודה לשנים הקרובות.

מנהל פיתוח ההדרכה, שמוליק שטייף, העביר לנוכחים מצגת שכללה סרטוני וידיאו עם הסברים על הנושאים המקצועיים ועדכוני החוקה. המטרה היתה להקטין את אי הבהירות בקרב העוסקים בתחום הכדורגל. הקליפים המתארים את האירועים הועברו בדיסק לכל הנוכחים, שלאחר הצפייה בסרטים שאלו שאלות וקיבלו משטייף תשובות בנושאים המקצועיים.

לסיום התנהל דיון פורה בין שניים מהשופטים הבינלאומיים של ישראל – איתן שמואלביץ' ואלון יפת, ועוזר השופט הבינלאומי דני קרסיקוב, לאנשי התקשורת. השלושה השיבו לשאלות העיתונאים ושיתפו אותם בהחלטות ובשיקולים של השופט ועוזריו בזמן אמת במגרש.

דני קורן, היועץ ליו"ר איגוד השופטים, הסביר על תפקידם של עוזרי השופט והשופט הרביעי: "כל הרעיון של מערכת הקשר בה משתמשים השופטים הוא שכל הרביעייה או השישייה של השופטים תהפוך לאקטיבית לחלוטין".

עוזר השופט קרסיקוב הוסיף על דברי קורן: "ב-12 השנים שאני בליגת העל, הייתי שותף להרבה משחקים. בשנים האחרונות, עוזרי השופט מקבלים סמכויות יותר נרחבות מאשר בעבר וזה בסדר, אף אחד מאיתנו לא בורח מאחריות. בעבר הדרישות מאיתנו היו לעזור לשופט בעבירות מינוריות שמתרחשות ליד הקו, אולם כעת אנו נדרשים להתערב במקרים יותר חמורים כמו בעיטות עונשין מ-11 מטרים, מקרי אלימות בין שחקנים וכו'".

שמואלביץ' נשאל על ידי העיתונאים האם בעידן הטכנולוגי של היום, השופטים מתוודעים לטיב ההחלטות שלהם כבר במחצית המשחק ומכך מושפעים בניהול המחצית השנייה, והשיב: "בגלל הסכנה שיש על ההשפעה בניהול המשך המשחק, אני באופן אישי לא נוהג להסתכל על הטלפון הסלולרי שלי במחצית המשחק. בעידן האלקטרוני של היום, אתה מקבל פידבקים כאלה ואחרים גם תוך כדי המשחק מהשחקנים, המאמנים ובוודאי בחדרי ההלבשה. אני לא נוהג לעשות זאת כי אני מאמין בדרך שלי ולא רוצה שפידבק זה או אחר ישפיע עליי במהלך המשחק".

"אם אני מקבל פידבקים שליליים על החלטה שקיבלתי במחצית הראשונה, אני עלול להכנס ללחץ במחצית השנייה", המשיך השופט, "מנגד אם אני מקבל פתאום 80 הודעות טקסט על כך שקיבלתי החלטה נכונה ומצוינת, אני עשוי להכנס לאופוריה במחצית השנייה. לכן, אני מעדיף לקבל את כל הפידבקים, לכאן או לכאן, בסיום המשחק".

שמואלביץ' נשאל גם האם לדעתו שופטים לא צריכים לעבוד בעבודה נוספת במהלך השבוע, ואמר: "לדעתי, שופט כדורגל לא צריך להתעסק רק בשיפוט. שופט כדורגל צריך שתהיה לו עוד עבודה, צריך ללכת ללמוד משהו, להיות אקדמאי. ברמות הגבוהות לעיתים עבודה נוספת יכולה קצת להשפיע מכיוון שיש נסיעות לחו"ל, אבל כל שופט כדורגל בגיל צעיר יודע לבחור מה ללמוד ובמה לעבוד כדי שזה לא יפגע בקריירת השיפוט שלו. לכל מקום עבודה שאני הולך יודעים שהשיפוט הוא קריירה מבחינתי, כך שהכל עניין של סדר עדיפויות. כל שופט בונה לעצמו את לוח הזמנים המתאים לו, כולם מתאמנים ועובדים קשה במהלך השבוע כדי להגיע בכושר למשחקים".

אלון יפת נשאל האם השופטים "מסמנים" מראש שחקנים או מאמנים שנחשבים לבעייתיים יותר, והשיב: "כשאני מגיע למשחק אני יודע בדיוק איזה שחקנים ירוצו לי באוזן כל המשחק, איזה מאמן ייצא כל הזמן מהאזור הטכני שלו, איזה שחקן יותר בעייתי ברחבה וכו'. אני יודע את אותם דברים שאתם והאוהדים יודעים, ואולי אפילו קצת יותר טוב כי אני רץ ליד השחקנים האלה כל שבוע כבר הרבה שנים. כל השופטים מכירים את הכל מהניסיון שלהם וממקרי עבר.

"מאחר ואנו מודעים לדברים, אני באופן אישי מנסה במקרים כאלה תמיד להיות כמה שיותר קרוב לשחקנים ה'בעייתיים' יותר כי אני יודע שכל החלטה שאני אקבל עשויה להתפרש לכאן או לכאן. אם שחקן שנוטה לעשות הצגות ברחבה יפול ברחבה ואני אשרוק לפנדל יגידו שנפלתי על הצגה ואם אני לא אשרוק לו יגידו שלא שרקתי בגלל שזה שחקן שעושה הצגות. הכי טוב במקרים האלה זה להיות כמה שיותר קרוב לשחקנים ולאירועים כדי לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר שלא מושפעת מדברים אחרים".

משבץ השופטים, חנן סונטג, נשאל על התערבות של גורמים כאלה ואחרים בשיבוץ השופטים והבהיר בצורה חד משמעית: "אני מסיים את העונה הרביעית שלי כמשבץ השופטים ורוצה לשתף אתכם איך זה עובד. בשבת אני בונה את שיבוץ השופטים למחזור הקרוב. אני מעביר אותו ליו"ר הועדה המקצועית עמית קליין שמעביר את רשמיו. משם זה עובר ליו"ר איגוד השופטים, בן ציון סלמן, שמאשר את השיבוץ וביום שלישי בבוקר אנו מעדכנים את הכל בפורטל השופטים וכולם יכולים לראות את השיבוץ. במשך 4 שנים שאני בתפקיד לא פנו אליי קבוצות, יושבי ראש או כל גורם אחר בנוגע לשיבוץ. אני מסתובב במגרשים כל שבוע ויכול לספר לכם שהרבה אנשים לא מזהים אותי ולא יודעים מי אני בכלל".

מנכ"ל איגוד השופטים, עו"ד יריב טפר, סיכם: "שופט בא דרוך לכל משחק כדי להצליח. השופטים שלנו הם אנשים נהדרים אחד-אחד, ולעיתים נעשה להם בתקשורת עוול. הלוואי והשופטים היו מקבלים מכם את אותו הקרדיט שאתם נותנים לשחקן שמחמיץ פנדל או למאמן שהקבוצה שלו מפסידה, כי גם השופטים עובדים קשה מאוד כל השבוע ונותנים 100 אחוזים מעצמם בכל משחק".

כתבות נוספות
קורס שופטים במהלך חופשת חנוכה באיזור השרון
ליגת Winner - מחזור 17 עדכונים
הפועל ת"א - הפועל ק"ש, דו"ח שופט
שותפים:
 
אלטשולר שחם
 
 
 
ההתאחדות לכדורגל בישראל ע"ר 580001717 - אצטדיון רמת גן. ת.ד. 3591, רמת גן 52134. טל': 03-617-1500, פקס: 03-570-2044.
 
תנאי שימוש | מדיניות אבטחה | זכויות יוצרים |
Set as home page logo הפוך לדף הבית
|
RSS חדשות RSS
כל הזכויות שמורות להתאחדות הכדורגל בישראל
 
המידע באתר מוצג עפ"י הזנת נתונים ודוחות שיפוט במערכות המחשוב בהתאחדות. מעת לעת, ייתכנו עיכובים או תקלות בהצגת טבלאות ונתונים.
אתר טלדור Developed by | Designed by Stratigo סטרטיגו חפשו אותנו: App Store twitter facebook Instegram youtube +Google